сп. National Geographic - Ноември 2018
National Geographic KIDS - Ноември 2018

Победители в конкурса за детска рисунка „Гората и нейните обитатели", организиран от BRITANICA

3.7.2015 г.

Приключи конкурсът за детска рисунка „Гората и нейните обитатели", който се организира от BRITANICA с подкрепата на „Световен фонд за дива природа" (WWF), „СББ Медиа" АД (издател на списание „National Geographic KIDS България") и Imaginarium.

Приключи конкурсът за детска рисунка „Гората и нейните обитатели", който се организира от BRITANICA с подкрепата на „Световен фонд за дива природа" (WWF), „СББ Медиа" АД (издател на списание „National Geographic KIDS България") и Imaginarium.

За участие в конкурса бяха изпратени над 2000 рисунки от цяла България. Децата показаха рисувателните си и творчески способности, изобразявайки гората и нейните обитатели и по специално петте животни, фокус на конкурса - мечка, рис, благороден елен, голям пъстър кълвач и бръмбър носорог.

Повече за конкурса и наградния фонд на http://gorata.britanica-edu.org/

Победители:

във възрастова категория 3 и 4 група на детската градина

Първо място: Таная Танева Петрова, 7 год., ЦДГ №25 „Ален Мак", Стара Загора

 


Второ място: Евелин Георгиева Митева, 6 год., ЦДГ 7 „Синчец", гр. Бургас
Трето място: Магдалена Георгиева Савова, 7 год., ЦДГ №25 „Ален Мак", Стара Загора

 

във възрастова категория 1 и 2 клас на началното училище

Първо място: Божена Живкова Кючукова, 8 год., ОУ „Цар Симеон", гр. Варна

 


Второ място: Виктория Михайлова Георгиева, 7 год., ОУ „Христо Ботев", гр. Бургас
Трето място: Илияна Спасова Владимирова, 8 год., СОУ „Св. Паисий Хилендарски", гр. Пловдив

 

Допълнителни награди:

във възрастова категория 3 и 4 група на детската градина;

Златин Деянов Велков, 6 г., ЦДГ №6 „Вълшебство", гр. Бургас
Ивет Илиева Терзиева, 6 г., ОДЗ №11 „Коледарче", гр. Бургас
Кристиана Димитрова Георгиева, 6 г., ЦДГ №7 „Синчец", гр. Бургас
Яна Бисерова Евлогиева, 6 г., ЦДГ „Първи Юни", гр. В. Търново
Ивелина Йорданова Фотева, 6 г., ЦДГ „Вълшебство", гр. Бургас
Пламена Георгиева Иванова, 7 г., ОДЗ „Ангел Каралийчев", гр. Стражица
Мила Боянова Бихлюмова, 5 г., ЦДГ 7 „Синчец", гр. Бургас
Теодора Тодорова Пилчева, 6 г., ЦДГ 19 „Ален Мак", гр. Бургас
Петър Викторов Петров, 5 г., ЦДГ №1 „Китка", гр. Нови пазар
Анелия Петкова Иванова, 7 г., ЦДГ №25 „Ален Мак", гр. Стара Загора
Деница Светославова Балева, 6 г., ЦДГ „Слънчо", гр. Варна
Габриела Йовчева Иванова, ОДЗ №9 „Делфин", гр. Бургас
Калоян Стоянов Атанасов, 7 г., ЦДГ №8 „Христо Фотев", гр. Варна
Христина Христова Генова, 6 г., ОДЗ №9 „Калина Малина", гр. Пазарджик
Петко Петков Ковечав, 7 г., ОДЗ №8 „Брезичка" гр. Бургас
Патрик Александър Иванов, 7 г., ЦДГ „Мечо Пух", гр. Габрово
Гергана Георгиева Пасева, 6 г., ОДЗ №11 „Коледарче", гр. Бургас

във възрастова категория 1 и 2 клас на началното училище;

Анна Милкова Иванова, 8 г., ОУ „Екзарх Антим I", гр. Пловдив
Диана Ивайлова Георгиева, 8 г., СОУ „Найден Геров", гр. Варна
Себат Севгинал Кемал, 8 г., ОУ „Йордан Йовков", гр. Каварна
Ивона Ивова Данкова, 8 г., 36 СОУ „Максим Горки", гр. София
Стела Красимирова Иванова, 8 г., ОУ „Любен Каравелов", гр. Бургас
Велислава Христова Иванова, 1а клас, ОУ „Захари Стоянов", гр. Варна
Мартина Константинова Бояджиева, 8 г., 120 ОУ „Г. С. Раковски", гр. София
Никол Георгиева Илиева, 7 г., 129 ОУ „Антим I", гр. София
Константин Ясенов Михайлов, 8 г., ОУ „Йордан Йовков", гр. Каварна
Сабина Валентинова Адамова, 8 г., ОУ „Йордан Йовков", гр. Каварна
Христо Бориславов Свиленов, 8 г., ОУ 142 СОУ „Веселин Ханчев", гр. София
Боян Светославов Ганев, 7,5 г., 51 СОУ „Елисавета Багряна", гр. София
Дария Димова Милева, 8 г., СОУ „Найден Геров", гр. Варна
Моника Александрова Асланова, 7 г., ОУ „Христо Ботев", гр. Бургас
Даниел Николаев Марков, 9 г., 39 СОУ „Петър Динеков", гр. София
Станислава Тодорова Свиркарова, 7 г., ОУ „Христо Ботев, гр. Бургас
Боряна Иванова, 9 г., ОМЦ „Захари Стоянов", гр. Добрич

за най-активна детска градина - ЦДГ „Слънце", гр. Ямбол;

за най-активно училище - СОУ „Бачо Киро", гр. Павликени.


Жури в състав:

Зорница Диева - Маркетинг мениджър, BRITANICA
Рада Войводова -  Графичен дизайнер, BRITANICA
Яница Губерова - Графичен дизайнер, BRITANICA
Милена Иванова - Eксперт връзки с обществеността „Гори и защитени територии", „Световен фонд за дива природа" (WWF)
Елена Ганчева - Ръководител набиране на средства, „Световен фонд за дива природа" (WWF)
Ивелина Георгиева - Експерт корпоративни партньорства, „Световен фонд за дива природа" (WWF)
Николай Караджов - Директор издания в „СББ Медиа" АД (издател на списание „National Geographic KIDS България")
Невена Ненова - Експерт, верига за детски играчки Imaginarium

 

Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. разбрах